Регион Украины


Дополнительные параметры
Тип отчета
Репортаж
Маршрут
Цитата
Пора года
Зима
Лето
Весна.Осень
Отдых
В горах
На море
На природе
В городах
Вид отдыха
Активный
Оздоровительный
Праздничный
Экскурсионный
Этно-фестивальный
Поселение в
Гостинице
Частной вилле
Санатории
Квартире
Палатке
Другое
Затраты
$ минимально  
$$ средне
$$$ дорого
В отзыве присутствуют
Погодные условия
Питание
Транспорт
Близость к объектам
Отношение с местными

Чернечний ліс перемістився до стін Прокуратури Київської області Печать E-mail
Общество - Город
31.05.13 00:00

Чернечний ліс перемістився до стін Прокуратури Київської області

31 травня 2013 року біля будівлі Прокуратури Київської області для висловлення протесту проти бездіяльності правоохоронних органів Київської області, щодо розкрадання землі, провели акції пікетування представники ВГО «Київське віче» та ВГО «Об’єднання Богдана Хмельницького» .

В заході прийняло участь 50 осіб, які тримали в руках державні прапори України, прапори із символікою ВГО «Київське віче», ВГО «Об’єднання Богдана Хмельницького», прапори із написом «Наша версія» плакати та транспаранти.

 

  У заході прийняли участь:

- головний координатор координаційної ради громадського комітету «Форум порятунку Києва» – В.Черняхівський;

- активіст ВГО «Київське Віче» – В.Торопов;

- активіст ліворадикального об’єднання «Боротьба» – Д.Левін.

Під час проведення заходу, учасники акції на чолі із В.Тороповим перед входом до будівлі Прокуратури Київської області встановили чотири мішки із землею. Земля у мішках, символізувала тотальне розкрадання чужої землі керівництвом села Лісники Києво-Святошинського району Київської області, котре «кришують» співробітники Прокуратури Київської області.

Окрім цього, біля входу до вище вказаної будівлі учасники заходу поклали дерев’яні пеньки та гілки – на знак масового знищення дерев в заповіднику Чернечний ліс, яке відбувається завдяки сприянню голови сільської ради с.Лісники – О.Сагач.

Учасники акції періодично скандували: «Прокурори захистіть Чернечний ліс!», «Геть прокурора Київської області!», «Ганьба!».

Також було зачитано "Звернення громадських організацій та інших учасників пікетування стосовно протизаконних дій Київської обласної прокуратури, яка покриває знищення заповідного лісу та корупціонерів":

Незважаючи на заяви Президента України Віктора Януковича щодо необхідності рішучих дій правоохоронних структур у боротьбі з корупцією, вагомих зрушень ми поки-що не бачимо. Більше того, ті органи, прямим обов’язком яких є виконувати президентську волю, демонструють повну бездіяльність та часто навіть покривають злочинців.

Особливий розмах корупційних дій ми спостерігаємо навколо земельних питань у Київський області. Зокрема, продовжується зухвале розкрадання заповідних земель навколо Києва. Під вирубку та незаконний продаж віддані десятки гектарів унікальних лісів, що є неприпустимим та може привести до екологічної катастрофи навколо столиці України.

І як же все це не відповідає тим сподіванням, на які очікувала громада Київщини з призначенням на посаду нинішнього прокурора Михайла Витязя. А один з придворних прокурорських сайтів так згодом презентував його прихід:

«У грудні 2010 року був призначений прокурор Київської області — Михайло Іванович Витязь. Колективу обласної прокуратури його представляв тоді особисто Генеральний прокурор України Віктор Пшонка, який також відзначив актуальність дотримання земельного законодавства, виявлення фактів незаконного землевідведення і незаконного видобутку корисних копалин. Називаючи речі своїми іменами, він сказав: «Земля в Київській області стала ласим шматком для всіляких шахраїв. Необхідно вживати заходів. Необхідна ініціатива», — безапеляційно заявив Генпрокурор.

Використовуючи свій професійний досвід, неабиякі організаторські здібності і ділові якості, Михайло Витязь негайно виконав вказівку Віктора Пшонки, і оголосив війну будь-якому прояву беззаконня у ввіреній йому області, причому не тільки в земельній сфері. Як людина рішуча, він ризикнув «наступити по всіх фронтах», докорінно змінивши ситуацію і з корупційними проявами в регіоні...».

Журналісти, громадські організації, неодноразово піднімали питання щодо припинення злочинних дій навколо Чернечого лісу. Ще два роки тому, на відкритій нараді у голови обласної держадміністрації Анатолія Присяжнюка, новопризначений тоді прокурор Київської області Михайло Витязь перед камерами пообіцяв зупинити винищення Чернечого лісу та покарати винних. Але до цього часу нічого не змінилося, а вирубування заповідника у селі Лісники набуло ще більших масштабів. Таке могло статися лише за умов покривання обласною прокуратурою, а разом з нею — прокуратурою Києво-Святошинського району злочинних дій лісниківського сільського голови Ольги Сагач та її спільників. Чому обласна прокуратура покриває злочинців, хто стоїть за цими масштабними та варварськими діями?

Нагадаємо, що Чернечий ліс межує із селом Лісники Києво-Святошинського району. Це ліс першої, найвищої, категорії, ліс бойової слави наших дідів, що боронили українську землю від фашистів, у якому розташовані пам’ятки історії — військові доти. Сьогодні на території лісу триває незаконне масштабне будівництво котеджів, вирубуються вікові дерева, створюється. Це сталося завдяки корупційному рішенню сільської ради на чолі із головою Ольгою Сагач, яка пустила державне майно на винищення.

Мало того з багатьох публікацій про журналістські розслідування та телепередач, можна зробити висновок, що службові особи Лісниківської сільської ради свідомо та умисно, використовуючи службове становище, з корисливою метою систематично підробляють офіційні документи та всіляко сприяють незаконному заволодінню майном (земельними ділянками) на території сільської ради. Вчинення всіх описаних і показаних у ЗМІ кримінальних правопорушень стало можливим завдяки протиправним діям злочинного угруповання, члени якої об’єдналися для незаконного заволодіння чужим майном, а організатором та керівником цієї злочинної групи є голова Лісниківської сільської ради — Сагач Ольга Іванівна.

Одним з кричущих прикладів земельного переділу, що коїться в Лісниках, є справа з ділянкою громадянина України Анатолія Богданенка по вул. Стежки. У 2009 році він випадково дізнається, що його земля разом з ділянкою, яку він успадкував від батька, рішенням місцевої влади, очолюваної сільським головою Ольгою Сагач, розділена на кілька частин і розподілена по другому колу між іншими людьми. На їх прізвища видані державні акти, а ділянкам присвоєні нові кадастрові номери, причому новоявлені господарі вже почали будівництво.

Землю Богданенка А.І. поділили між 14 особами, серед яких і Жукотанська С.Т. з сектантського об'єднання «Посольство Боже». Виявляється ще 26 грудня 2008 року Ольга Сагач, парафіянка місцевого відділення «Посольства Божого» та добра приятелька Жукотанської від імені сільської ради видала 14 рішень на ділянки всередині наділу, що належить Богданенко А.І. Тож власниками жаданих актів на земельні ділянки стали й інші члени «Посольства Божого» — Ворошилова, Гажаман, Головань та інші.

В аналогічному становищі опинився ще один житель Лісників — батько трьох дітей О.А. Чорновол. Ще в 2002 році він придбав у місцевого жителя 10 соток землі, отримав на неї держакт, побудувався, а згодом на його ділянку з'явилося два нових претенденти, і обидва — з державними актами, отриманими в сільраді і завіреними головою Ольгою Сагач. А дізнався він про це, коли вирішив отримати в Управлінні земельних ресурсів Києво-Святошинського району Київської області кадастровий номер на свою ділянку. Який номер, щиро здивувалися землевпорядники, земля-то не ваша…

Відбиватися від загарбників пограбованим землевласникам доводилося поодинці — контролюючі органи, міліція і прокуратура лише споглядають за сутичкою потерпілих і «слуг Божих».

Втім, один епізод таки зацікавив слідчих ГУ МВС України в Київській області. Депутат Києво-Святошинської райради Олександр Гладуш звернувся до міліції з приводу погроз, які надходять до нього по телефону від невідомих осіб. Справа в тому, що до нього звернулися з дивною пропозицією переписати земельний наділ площею в 3 гектари (!) на зазначених людей. А. Гладуш здивувався і почав з'ясовувати, яким чином він та його дружина стали власниками такого нечуваного багатства? Виявляється, що ще під час перебування Олександра депутатом Лісниківської сільради на нього і його дружину без їх відома були виділені ділянки 2 (два) і 1 (один) га відповідно. І коли шахраї з Лісниківської сільради вирішили, що прийшов час вигідно продати цю земельку, А. Гладуш вирішив бути подалі від криміналу, після чого почалися телефонні погрози...

Мало того, голова сільради Ольга Сагач всупереч Закону про місцеве самоврядування відмовила депутату Києво-Святошинської районної ради Олександру Гладушу в наданні приміщення для прийому громадян.

Фактично очільниця злочинного сільрадівського угрупування розпочала помсту непокірному Гладушу за те, що той не погодився з нею на кримінальні оборудки. Сагач та її поплічники розпочали масштабне цькування проти депутата райради. Так, чотири особи жіночої статі на бланку сільради (?!) відповіли Гладушу у брутальній та образливій формі на його запит про надання приміщення для прийому громадян. А в ранці 23 травня сталося і зовсім щось жахливе: біля вхідних дверей до приміщення приймальні депутата (будівля знаходиться не на території Лісників) було здійснено середньовічний сатанинський ритуал – у невеличкій труні міліція, яка прибула на виклик О.Гладуша, виявила свіжо відрубану собачу голову і чотири лапи! А подальші дій правоохоронців Чабанівського відділу Києво-Святошинського райвідділу міліції були більше ніж дивними – вони викинули голову лапи невинної тварини у сміттєвий контейнер, а труну запакували у картонну коробку і, залишивши її біля дверей депутатської приймальні, покинули місце злочину. Тобто, висновок можна зробити один – міліціянти знищили речові докази злочину, щоб не було підстав порушувати кримінальну справу. До того ж вони не опитали усіх присутніх, хоча є свідчення про того, хто підозрюється у скоєні цього злочину. Чи не обов'язок прокуратури примусити міліцію виконувати свою роботу, а не бігати у прислужниках пані Сагач?

До речі, її посіпаки вже неодноразово нападали на журналістів газет і телебачення, про що не раз повідомлялося у ЗМІ, починаючи з 2009 року. Останній з таких бандитських вчинків біло скоєно нинішньої зими, коли було побито журналіста «Нашої версії» Вадима Торопова. Його викликали на допити і продовжують це робити й нині. Але ті, хто його бив, і про це є відео- та фотосвідчення, почувають себе у повній безпеці, знову ж таки, завдяки правоохоронцям з Чабанівського відділку міліції.

Ми звертаємося до прокуратури Київської області і вимагаємо відповідей на питання як вона контролює хід кримінальних справ навколо села Лісники, де тривають масштабні розкрадання не тільки лісних угідь, але й систематично розкрадається земля громадськості. Наступним кроком буде звернення до Президента України Віктора Януковича та Генерального прокурора Віктора Пшонки із вимогою відставки з посади Михайла Витязя.

До речі, взяті нашою державою зобов'язання щодо антикорупційних рекомендацій Ради Європи Український парламент зі свого боку мало-помалу виконує. А от чи можна те ж саме сказати, що ухвалені ВР антикорупційні закони виконуються правоохоронними структурами – питання цілком риторичне. Адже непокарані перелічені вище злочини Лісниківських корупціонерів та їх покровителів вказують на те, що на Київщині ні міліція, ні прокуратура особливо не обтяжує себе боротьбою із злочинними угрупованнями.

22 травня Міністерство юстиції України оприлюднило Третій додатковий звіт GRECO про виконання Україною рекомендацій за результатами спільних Першого та Другого раундів оцінювання нашої держави. Звернемо увагу прокурора Київщини пана Витязя на рекомендацію «ххі». В ній, зокрема, говориться: «Ухвалити чіткі правила/настанови для всіх державних посадових осіб щодо інформування про підозри у вчиненні корупційних діянь та запровадити захист від негативних наслідків осіб (свідки та автори заяв про злочини), які добросовісно інформують про такі випадки».

14 травня ц.р. парламент виконав цю рекомендацію і прийняв Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реалізації державної антикорупційної політики».

Пане прокуроре! Якщо Ви терміново не піднімете на ноги усіх правоохоронців області, аби виправити ситуацію, і суворо за законами України не притягнете до відповідальності злочинців з Лісниківської сільради, то будете зараховані до їхніх покровителів.

Залишаємо за собою право на більш рішучі і масштабні дії, аби примусити прокурорських чесно і сумлінно виконувати свої обов'язки.

Підписи від уповноважених наступних організацій:

ГО «Комітет «З питань корупції» – Федоренко Д.А.

ГО «Київське Віче» – Торопов В.О.

Редакція газети «Наша версія» – Ковтун В.Г.

Всеукраїнська громадська організація

«ОБ’ЄДНАННЯ БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО» – Хмельницький Б.С.

Автор: Сергій Вознюк


 

Опрос

Какое время года Вам нравится больше всего?
 

Последние комментарии