Регион Украины


Дополнительные параметры
Тип отчета
Репортаж
Маршрут
Цитата
Пора года
Зима
Лето
Весна.Осень
Отдых
В горах
На море
На природе
В городах
Вид отдыха
Активный
Оздоровительный
Праздничный
Экскурсионный
Этно-фестивальный
Поселение в
Гостинице
Частной вилле
Санатории
Квартире
Палатке
Другое
Затраты
$ минимально  
$$ средне
$$$ дорого
В отзыве присутствуют
Погодные условия
Питание
Транспорт
Близость к объектам
Отношение с местными

Марш за визнання воїнів УПА борцями за незалежність України. Печать E-mail
Общество - Город
14.10.14 16:37

Марш за визнання воїнів УПА борцями за незалежність України.

Сьогодні, 14 жовтня 2014 року в Києві відбувся традиційний Марш слави Героїв. О 9:30 близько 10 тисяч українців рушили від Майдану Незалежности до Верховної Ради України.  Ключові вимоги учасників маршу – визнати воїнів Української Повстанської Армії борцями за незалежність Української держави та заборонити в Україні комуністичну ідеологію й політичні організації, що її сповідують. На чолі колони – лідер Всеукраїнського об'єднання «Свобода» - Олег Тягнибок, віце-спікер парламенту Руслан Кошулинський та свободівці-народні депутати. Дорогою учасники скандують: «ОУН–УПА – державне визнання!», «Бандера, Шухевич – герої України!», «Слава Україні! Героям слава!».

Перед початком маршу до його учасників звернувся лідер «Свободи» - Олег Тягнибок. Він привітав українців зі святом Покрови і днем українського війська.

Зокрема, він зазначив: «Вітаю із великим святом Покрови, днем козацтва, днем створення УПА. Цього дня було створено армію нескорених, армію, яка на своїй землі боролася на різних фронтах за незалежність України. Це була боротьба за те, аби українець був господарем на своїй землі. Наша справа служіння українській національній ідеї є непереможною і невмирущою. Та скільки років незалежності – а держава досі не визнала УПА, хоча кожен українець-патріот переконаний, що саме УПА призвела до перемоги української справи! Їхній героїзм – приклад сучасним українцям, які нині борються проти зовнішнього ворога на сході України. Маємо усвідомити, що перемога Майдану ще не остаточна, бо треба ліквідувати не лише наслідки правління режиму Януковича, а й домогтися докорінних перетворень. Допоки не заборонимо ідеологію комунізму, доки в Україні стоятимуть Лєніни – не буде незалежної, економічно могутньої української держави. Для декого зараз вигідно не наголошувати на цьому, але жодних поступок, жодних спекуляцій: держава повинна визнати ОУН–УПА, комуністичну ідеологію має бути заборонено, як це зроблено в низці европейських країн!. Сьогодні – останній день роботи цього парламенту. Сподіваємося, що у Верховній Раді більше ніколи не буде комуняк та прислужників Путіна, і в новому парламенті ми зможемо ухвалювати потрібні українцям закони. Маємо сповна використати цю останню парламентську сесію, тому наша фракція внесла на розгляд Ради важливі закони, що відновлять історичну справедливість. Розглядатимуть і инші важливі закони, і ми так само пропонуватимемо ініціятиви, які допоможуть перемогти ворога. Але найголовніше – вимагаємо ухвалення надважливо для українців-патріотів закону про визнання учасників ОУН–УПА борцями за незалежність Україні. Прикро, що у нас були відповідні погодження, але ми зранку не побачили важливої ініціятиви, яку пропонує «Свобода», про заборону комуністичної ідеології в Україні».

Пройшовши вулицями Києва колонна зупинилася біля будинку Верховної Ради, де слово взяв Юрій Левченко: «Воїни Армії нескорених мають отримати визнання. Борці за волю України достойні поваги не тільки від близьких, націоналістів, патріотів та громади. Шану їм засвідчити повинна передусім українська держава. Треба дотиснути цей парламент, щоби він визнав наших героїв!».

Мова йдеться про проєкт закону про визнання Організації Українських Націоналістів і Української Повстанської Армії учасниками Другої світової війни й борцями за свободу і незалежність України (№2111а), а також про законопроєкт про надання статусу учасників бойових дій ветеранам руху опору – членам ОУН та УПА (№2685).

На головсуванні лише 220 голосів народних депутатів підтримали ці законопроекту.

Вийшовши до учасників пікету біля Верховної Ради, Олег Тягнибок зазначив: «Депутати повтікали, і ми не затвердили закон про визнання ОУН-УПА. Через це далі «Свобода» не братиме участь у будь-яких инших голосуваннях. Але сподіваюся, що вже наступний парламент ухвалить цей закон».

Слід зазначити, що під час мітингу, біля Верховної Ради України зібралася група молодих людей, котрі мали на меті скомпрометувати акцію «Свободи». Зазначені чоловіки почали кидати в міліціонерів петардами та камінням. Каміння влучило в декілька вікон Пармаленту, дехто з працівників правоохоронних органів отримали незначні ушкодження. Взагалом, як повідомив речник МВС України, під час сутички було затримано біля 50-ти осіб, які брали в ній участь.

Автор: Сергій Вознюк.


 

Опрос

Какое время года Вам нравится больше всего?
 

Последние комментарии