Регион Украины


Дополнительные параметры
Тип отчета
Репортаж
Маршрут
Цитата
Пора года
Зима
Лето
Весна.Осень
Отдых
В горах
На море
На природе
В городах
Вид отдыха
Активный
Оздоровительный
Праздничный
Экскурсионный
Этно-фестивальный
Поселение в
Гостинице
Частной вилле
Санатории
Квартире
Палатке
Другое
Затраты
$ минимально  
$$ средне
$$$ дорого
В отзыве присутствуют
Погодные условия
Питание
Транспорт
Близость к объектам
Отношение с местными

Протистояння біля КМДА Печать E-mail
Общество - Город
19.08.13 00:00

19 серпня 2013 року відбулося перше незаконне засідання КМДА. 

З 5 ранку під будинок Київської міської державної адміністрації почали підтягуватися автобуси з правоохоронцями та співробітниками спецпідрозділу "Беркут". Правоохоронці розтавляли огорожу та впускати виключно провладник міських депутатів. Перед огорожою розмістилося близько сотні чоловіків міцної статури у цивільному (далі «тітушок»).

О 7 ранку до КМДА прийшли провести свою акцію три тисячі представників Київської міської ради профспілок, Київської міської організації Профспілки працівників освіти та науки України та Київської міської профспілки працівників охорони здоров’я з вимогами неблокування Київської міської ради представниками опозиційних сил.

Під час свого виступу голова Київської міської профспілки працівників освіти і науки України О.Яцунь зазначив, що представники профспілок зібрались біля будівлі Київради, щоб нагадати депутатам про їх передвиборчі обіцянки. Крім цього, він зазначив, що представники профспілок міста Києва також, як і представники опозиції, вміють влаштовувати масові акції протесту.

О 8 ранку до будівлі КМДА прийшли представники КМО ВО "Свобода" та ВГО «Київське Віче», які зібралися заради припинення узурпації влади в місті Києві нелегітимними депутатами Київради. 

З 08:30 навпроти КМДА для проведення акції протесту почали збиратись представники Об’єднаної опозиції «ВО «Батьківщина». 

Нагадаємо: 30 травня 2013 року Конституційний суд України ухвалив рішення, за яким вибори до Київради та вибори мера Києва мають відбутися у жовтні 2015 року. Туди у березні звернулися 48 депутатів від Партії регіонів з проханням розтлумачити: чи можуть чергові вибори до органів місцевого самоврядування відбуватися не в один час. Повноваження нинішньої Київради вичерпані у травні. Вона була обрана в 2008 році, коли відбулися дострокові вибори Київради та мера. Повноваження обраного тоді Леоніда Черновецького закінчилися у червні минулого року. Фактично містом керує ставленик влади Олександр Попов та лояльна йому більшість, яка складається з уламків Блоку Черновецького, «тушок» з Блоку Тимошенко та Блоку Кличка, а також Партії регіонів з Громадським активом Києва. За рішенням Конституційного суду ця Київрада зберігається до 2015 року, коли по всій Україні мають пройти вибори рад та голів. Тоді нинішня Київрада замість п`яти років, на котрі її вибрали, матиме можливість ділити землю вісім. Секретар Київради Галина Герега 22 травня заявила, що депутати працюватимуть і надалі, доки не буде рішення Верховної Ради, чи до рішення Конституційного суду.

О 09:25 розпочався мітинг, котрий відкрив Юрій Одарченко, який у своїй промові, зокрема, зазначив: «…Сьогодні Попов і провладна більшість депутатів хочуть сказати, що Київрада легітимна і вона має працювати і надалі, але легітимної влади немає у Києві. Прикриваючись бюджетниками, яких вони змусили прийти на мітинг, вони хочуть підтвердити свою правоту. Спочатку вони вкрали мільйони, а тепер хочуть закрити киянам рота п’ятаками…».

О 09:40 до мікрофону було запрошено Сергія Капліна, який зокрема зазначив: «…Я насамперед хотів звернутися до тих людей, які знаходяться під стінами Київської міської адміністрації, до вчителів, а також працівників дошкільних закладів. На Вас, як завжди впала відповідальність за майбутнє країни, і Ви завжди вирішували якою країною бути завтра, і завжди визначали це буде країна демократична, це буде країна захищеною, це буде країна для людей, чи це буде країна для чергового Президента – мародера. І сьогодні у Вас повинна проснутися совість, Ви повинні опустити ці прапори, які для Вас надрукувала Київська міська адміністрація, і разом з нами підняти прапори політичних сил від опозиції…

…Вони вже вкрали місцеве самоврядування в Києві. Вони прекрасно розуміють, що новий Президент буде народжуватись на одній із площ Києва. Вони ніколи не зможуть завадити нам вийти і захищати наш вибір. Тому у 2015 році будуть зміни, і ці зміни залежать від того, як Ви зараз себе поведете. Після 2015 року народиться нова Україна, з гідною заробітною платою для вчителів, як у Європі…». 

О 09:40 учасники заходу, на чолі з народними депутатами України, мали намір зайти до будівлі Київради, але працівники міліції не дозволили їм це зробити, в результаті чого між представниками Об’єднаної опозиції «ВО «Батьківщина» та працівниками міліції, з правого боку від центрального входу до будівлі Київради, виникла сутичка під час котрої Юрій Сиротюк зірвав працівнику міліції погони та порвав йому сорочку. Після чого учасники даного дійства розбили віконне скло першого поверху будівлі Київради через котре народні депутати України А.Мохник, М.Княжицький, О.Мирний, Л.Ємець, М.Бурбак, Б.Тарасюк, А.Яценюк, О.Кайда, С.Пашинський, А.Іллєнко, Я.Гінка, Е.Леонов, а також Ю.Ноєвий, Ю.Левченко, І.Бердєнніков пробралися до приміщення Київради.

О 09:47 слово було надано Івану Крулько, який зазначив: «…Я насправді хочу Вам розповісти, що відбувається в стінах та під стінами Київської міської ради. Мене, разом з іншими депутатами від опозиції, міліція, яка в спайці з цією бандою, не пропускає до будівлі Київської міської ради. Це при тому, що вони зігнали цей мітинг, де брешуть людям, де кажуть: вимагайте від опозиції, що запрацювала Київрада, а натомість депутатів не пускають до будівлі. Ми не знаємо, хто насправді знаходиться в залі, чи депутати, чи тушки привезені ними, які повинні замість депутатів голосувати. Я не знаю чи почала ця рада працювати. Сьогодні в Україні відбувається свавілля. Сьогодні в спайці діє виконавча влада, судова влада, правоохоронні органи. Оці всі люди, бюджетними, сьогодні приведені сюди, це стадо рабів, які повинні робити масовку, для того, щоб ця влада і далі управляла Києвом…

Ми знаємо, що 80% киян підтримують опозицію, а не ту зграю, яка незаконно захопила ті кабінети…

… Ми з Вами настільки маємо цю рабську психологію, що не здатні піднятися з колін, і раз і назавжди знести з цього Києва цих Донецьких, які прийшли сюди, щоб грабувати нас, всю України, для того щоб встановлювати свої «зеківські» порядки?!...».

 О 09:53 до мікрофону було запрошено Олександра Бригинця, який повідомив: «... Сьогодні влада знову використовує мітинг на мітинг. Вона хоче розпалити громадянську війну…

Сьогодні влада не платить заробітну плату вчителям та медикам, і кажуть, що в усьому винна Київрада, яка не працює. Насправді, у тому, що в бюджеті немає грошей на заробітні плати, винен Попов, який не вміє, не вміє платити гроші.

В чому винен «Беркут». «Беркут» винен в тому, що він виконує злочинні накази, і нікого не пропускає всередину будівлі. Це є злочином. За цей злочин міліція має бути покарана.

Сьогоднішнє проведення засідання в Київраді - це спроба зґвалтувати місцеве самоврядування і місцеву демократію. Вони намагаються протягнути це засідання будь-якою ціною. Сьогодні, о сьомій годині ранку туди зайшли депутати провладної більшості, і думають, що вони ведуть своє засідання. Це брехня!

Те, що робить сьогодні влада, і те що робить сьогодні міліція - це провокація, яка покликана зробити з киян або рабів, або потужну революційну групу…».

З 10:00 розпочалося засідання Київради, котре тривало 10 хвилин. Після його закінчення всі представники профспілок розійшлися.

О 10:20 народні депутати України вилізли на вулицю до мітингуючих із розтрощеного вікна будівлі Київради.

О 10:40 під час виступу Андрія Іллєнка перед представниками ЗМІ «тітушки» почали вигукувати у його бік «Ганьба!». Після чого між активістами КМО ВО «Свобода» та «тітушками» виникла сутичка, в наслідок котрої представники КМО ВО «Свобода» виштовхнули «тітушок» на проїжджу частину вулиці Хрещатик. Після цього, активісти КМО ВО «Свобода» звернулись до працівників міліції з проханням розібратись у вище вказаному інциденті та затримати осіб, які є провокаторами. У свою чергу співробітники міліції намагалися затримати активістів КМО ВО «Свобода». В цей же час «тітушки» залишили місце проведення заходу. 

 О 10:41 перед присутніми виступив Арсеній Яценюк«…Дорогі кияни, дорога громадо, я не буду розповідати про те, які вони рішення приймали – бо там нема про що говорити. Вони за п'ять років по-наприймали стільки, що не вистачає статей у кримінальному кодексі за якими ув'язнити тих депутатів, які зараз знаходяться у приміщенні Київради. Київську землю хто грабував? – вони! Київське майно хто грабував? – вони! Гроші з бюджету хто крав? – вони! Хто разом з Черновецьким знищив місто Київ? – вони, ті, які знаходяться зараз в приміщенні Київради. Ми хотіли, як депутати від опозиції зайти і висловити те, що необхідно зробити. У нас є вимоги – скасувати всі незаконні рішення Київради, про виділення земельних ділянок. У нас є вимоги – платити реальні гроші вчителям і лікарям, а не прикриватись ними так, як сьогодні партія Регіонів поступила один в один – як фашисти. Фашисти виставляли жінок і дітей, ці привезли вчителів і лікарів, зігнали сюди для того, щоб провести свою незаконну сесію. Але вони замість того, щоб прислухатись до киян, щоб прислухатись до тих людей, яких обирають, нагнали сюди сотні міліціонерів, заблокували всі входи разом з партією Регіонів…

 … Нам треба з Вами згуртуватися. Нам треба знати про те, що ця боротьба буде дуже не проста, але самий важливий рецепт у будь-якій перемозі – це віра у те, що ми переможемо. Я вірю в те, що ми звільнимо Юлю, я вірю в те, що ми переможемо у виборах 2015 року, вірю в те, що в нас буде справжній київський мер і справжня Київська міська рада. Вірю в те, що Україна буде європейською державою. Але за це треба разом боротися…».

Автор: Сергій Вознюк.


 

Опрос

Какое время года Вам нравится больше всего?
 

Последние комментарии