Регион Украины


Дополнительные параметры
Тип отчета
Репортаж
Маршрут
Цитата
Пора года
Зима
Лето
Весна.Осень
Отдых
В горах
На море
На природе
В городах
Вид отдыха
Активный
Оздоровительный
Праздничный
Экскурсионный
Этно-фестивальный
Поселение в
Гостинице
Частной вилле
Санатории
Квартире
Палатке
Другое
Затраты
$ минимально  
$$ средне
$$$ дорого
В отзыве присутствуют
Погодные условия
Питание
Транспорт
Близость к объектам
Отношение с местными

Наша станица вКубок «Домінанти» збирає еліту гри мудрих Печать E-mail
Лента новостей - Новости
17.03.13 22:02

Це вже стало доброю традицією у середені березня НВК «Домінанта», провідний начальний заклад нашої країни, проводить свій традиційний шаховий Кубок, за який борються шість команд. Цього разу разом з господарями, за шахівницю сіли команди економістів, збройних сил, лікарів, журналістів, депутатів Верховної Ради.

 

На фото ви бачите зіркові склади команд, де змагалися народні депутати, доктори і професори, заслужені журналісти і чемпіонка світу! Інтрига трималася до останнього туру, в якому жереб звів «Акул пера» і «Домінанту» з абсолютно однаковими показниками. Команди у 16 партіях зробили лише по 2 нічиї. Вирішальна гра проходила надзвичайно цікаво і могла завершитися з будь яким рахунком. Але поталанило господарям, які виграли 3:1 і завоювали красень Кубок!

У четвірці переможців - Андрій Боришполець, Катерина Должикова, Кирило Шевченко, Юлія Осьмак, хлопці показали стовідсотквий результат – пять перемог!

На урочистому відкриті змагання ми подивилися чудовий фільм про шаховий клуб цього закладу Е2-Е4, де вже відбулося стільки цікавих змагань.

І ось цей турнір – нова сторінка історії, яку пишуть директор НВК – Світлана Уфімцева і провідний тренер – Тетяна Лазарєва, які не перестають дивувати. Браво «Домінанта»!

До нових зустрічей в цьому дитячому раю, який розмістився за універмагом «Дитячий світ» мальовничої Дарниці.

А мені, напередодні 1 квітня, згодалася ця історія повязана з моєю участю в подібному змаганні.

У радянські часи в королівстві гри мудрих ходила така байка – До спортккомітету Мінська прийшла телеграма: Командируйте майстра Бігуна на фінал ЦС «Динамо». Керівник установи, якого було направлено на спорт з сільського господарства на цю посаду, понятя на мав, що мова йшла про шахіста. Напевно, трохи подумавши, він відсилає телеграму у відповідь з запитанням: Спринтера, чи стайєра?..

 

Щось подібне відбулося і вже далекого 1979 року. Я тоді працював у Київському метрополітені. І ось викликають мене до директора і той каже. – З Москви прийшла телеграма. Там відбудеться перший чемпіонат метрополітенів СРСР з шахів. Ти чемпіон, формуй команду, склад 4+1. Наш настрій зіпсувався тим, що перед самим відїздом захворіла наша жінка і ми вимушені були давати фору очко. Щоб не пропадати квитку на потяг, ми взяли з собою воротаря нашої футбольної команди, якій був у відпустці і дуже хотів побачити столицю.
І ось ми в Москві, яка готувалася до Олімпіади. Нас зустріли і відвезли до Лісного містечка на базу відпочинку московського метрополітену «Валентина». Вже там ми дізналися, що чемпіонат буде не по шахам, а з міні футболу, а склад команди – 4 в полі й воротар… Грали команди Москви, Ленінграду, Києва, Тбілісі, Харкова, Ташкенту, Єревану, Мінська, Баку, Свердловська. Де був, або вже будувався метрополітен. У той час мене називали королем дир-дир, слова футзал у лексіконі ще не було. Та й інші наші шахісти чудово грали в цю близкучу гру. Ми виграли всі поєдинки і в тому числі у москвичів 7:2. Організатори вже в ході змагання прийняли зміни до регламенту і дозволили за команду грати не лише працівникам метрополітену, а й членам товариства – «Локомотив». Проти нас грала команда першої ліги радянського футболу, та ще й з замінами. Але ми близкуче виграли змагання, а мене нагорадили призом найкращого гравця турніру.      

                                                                                 

Через місяць ми приїхали до Білокамяної вже грати в шахи. На заключному банкеті мені розповіли цю історію. Тренер москвичів Леонід Верховський зібрав такий гросмейстерський склад, яким можна було виграти не лише чемпіонат метрополітенів, а й чемпіонат світу – Борис Спаський, Лев Полугаєвський, Юрій Разуваєв, Валентин Арбаков. На установці перед першою грою з нами тренер каже, звертаючись до Спаського. – Борис Васильович дуже прошу вас максимально акуратно зіграти з Дмитром Нагорним. Якщо він грає у шахи так як у футбол, нам буде тяжко. І тут Спаський каже – Так що, мені екс-чемпіону світу у грі білими з першоразрядником запропонувати нічию? – Так, каже Верховський, від гриха подалі. І ось зробивши свій перший хід Кf3, Борис Васильович запропонував мені нічию. Так, не зробивши жодного хода я зіграв внічию з легендарним шахістом. До речі, ця половинка очка була єдиною втратою тієї легендарної команди Москви протягом усього турніру…

Дмитро Нагорний

фото Владислав Матковський


 

Опрос

Какое время года Вам нравится больше всего?
 

Последние комментарии